Sýry

Sýry
Koupit víno
Výběr podle Wine Society
Podle země
Bílé víno
Červené víno
Růžové víno
Šumivá vína & šampaňské
Bio & biodynamická vína
Filtrovat podle:
Cena
Podle země
Velikost lahve
Barva vína
Zrušit výběr

Sýry

Škála evropských sýrů je podobně bohatá jako škála vín. Je pravda, že sýry a vína se k sobě skvěle hodí, harmonicky spojit správný sýr se správným vínem však není zdaleka tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Začněme čerstvým kozím sýrem, k němuž doporučíme svěží Sauvignon blanc od řeky Loire či lehčí červené, např. Beaujolais. Tvrdé sýry se párují nejsnáze, sluší jim především ovocné a ořechové vůně vína. Nejprodávanější francouzský sýr Comté, švýcarský Gruyere, holandskou Goudu, ale i italské Pecorino či slavný Parmezán - ty také doprovodí suché bílé, nejlépe však o něco méně průrazné, jemnější než Sauvignon. Skvěle se hodí burgundské Chardonnay. Aroma sýra je tak obohaceno, nikoliv překryto. Pokud je tvrdý sýr velmi zralý, lze sáhnout i po sladkých bílých, lepších šampaňských a plnějších červených, zejména italských či po zralém Saint-Émilion. Výrazné krémové sýry jako Camembert se párují poměrně těžko, příjemným doprovodem může být lehčí Merlot (nehodí se mohutnější červená, která hořknou, ale ani přiliš lehká, která sýru podlehnou), z bílých lze sáhnout po zralém Cheninu z údolí Loire, klidně se zbytkovým cukrem - Camembert si rozumí s lehkým jablečným aroma odrůdy. Zajímavou volbou může být Champagne, jeho perlivost je v kontrastu s jemnou strukturou sýra, aromaticky si přitom nepřekáží. Nejintenzívnější měkké sýry, zpravidla disponující naoranžovělou barvou (např. Munster či Epoisses) doprovodí košaté, ornamentální alsaské, typicky Gewurztraminer. Ke krémovějšímu Epoisses lze doporučit i velké červené z Burgundska, např. Gevrey-Chambertin. A závěrem sýry modré – ovčí Roquefort se sladkým bílým, typicky se Sauternes, to je po právu klasická ušlechtilá kombinace. Obě strany disponují výrazným aroma, proplétají se navzájem, sůl sýru si hraje se zbytkovým cukrem vína, ve velké plnosti a harmonii, a chutnajícímu nezbývá než přiznat gastronomický zážitek. K většině modrých sýrů se hodí také vína fortifikovaná - portské, Banyuls či Madeira.

Číst méně
Giovanni Montisci
Barrosu Riserva Franzisca 2013
Sardegna, Itálie, 2013

Velmi intenzivní Cannonau (Grenache) ze Sardínie, koncentrované, mohutné víno s dlouhým dozníváním

1 290,00 Kč
Na dotaz
Marchand-Tawse
Beaune Premier Cru Les Tuvilains 2013
Côte de Beaune, Bourgogne, Francie, 2013

Elegantní burgundský Pinot noir z výtečného ročníku, biodynamický

878,00 Kč
Na dotaz
Marchand-Tawse
Beaune Premier Cru Les Tuvilains 2015
Côte de Beaune, Bourgogne, Francie, 2013

Elegantní burgundský Pinot noir z výtečného ročníku, biodynamický

878,00 Kč
Na dotaz
Château Domaine de L'alliance
Bordeaux blanc sec „Definition“ 2015
Bordeaux, Francie, 2015

Toto víno se představí perfémem přezrálého angreštu, banánů, meruněk a pomerančů. Na patře, po jemnějším ataku, se vystavuje plná a vyvážená struktura, s krémovitostí a kvasnicovými tóny dlouhého zrání na kalech a ve dřevě, s decentní hořčinou a s poměrně výraznou pomerančovou kyselinou, která vínu dominuje v doznívání.

619,00 Kč
Na dotaz
Marchand-Tawse
Bourgogne Chardonnay 2012
Bourgogne, Francie, 2012

Burgundské Chardonnay, svěží bílé víno s pěkným tělem

534,00 Kč
Na dotaz
Marchand-Tawse
Bourgogne Pinot Noir 2015

Vstupenka do světa burgundskych červených.

509,00 Kč
Na dotaz
Terenzi
Bramaluce Maremma Toscana Rosso 2013
Maremma Toscana DOC, Itálie, 2013

Intenzivní, hebké červené víno z Toskánska, z odrůd Sangiovese a Syrah. Aromaticky je komplexní, zavoní i zachutná nasládle po jahodách a švestkách, ale také po kakau či zemitěji po jehličí. Je hřejivé, ale nětěžkne a disponuje pěkným, ovocným dozvukem.

491,00 Kč
Na dotaz
Günther Steinmetz
Brauneberger Juffer Feinherb „Kabinett“ 2015
Mosel, Německo, 2015

Klasický moselský Riesling, s živoucí kyselinkou, harmonickým zbytkovým cukrem, a s mátovými i ovocnými notami

397,00 Kč
Na dotaz
Günther Steinmetz
Brauneberger Juffer HL 2013
Mosel, Německo, 2013

Riesling ze slavné moselské vinice Juffer, jak jinak než břidlicové, je intenzivně minerální (až do slana) a zároveň zrale ovocný (do jablek či višní).

539,00 Kč
Na dotaz
Günther Steinmetz
Brauneberger Riesling trocken 2014
Mosel, Německo, 2014

Již základní Riesling z vinařství Steinmetz má všechny tradiční moselské ctnosti - bohatou, ale precizní aromatiku, povznášející svěžest, zářivou kyselinku a harmonickou, lehounkou nasládlost. Dobré uvedení mezi Moselská vína.

392,00 Kč
Na dotaz

Kontaktujte nás:


+420 720 151 667

Navštivte nás:

Wine Society s.r.o
Korunní 21
120 00 Praha 2
Po – Pá
otevřeno dle akcí a předchozí domluvy