Alsace

Alsace

Alsace

 

Na francouzsko-německém pohraničí, na úpatí pohoří Vosges, nachází se tato geologicky i historicky zajímavá oblast, slavná svými aromatickými bílými víny.

Alsasko disponuje nezvykle širokou paletou různých podloží i nezvykle širokou paletou povolených odrůd, které se většinou nemíchají. Nejlepší vinohrady Alsaska nesou označení Grand cru a slunce na nich hřeje RieslingGewurztraminerMuscat či Pinot gris. Na každé z Grand cru převažuje však jedna odrůda - ta, které daný terroir vyhovuje nejlépe (např. vápencová Zinnkoepfle ve Vallée Noble sedí Gewurztramineru).

Vínům z „alsaských” odrůd bývá společný intenzívní, exotický parfém a také plnost, hebkost v ústech. Riesling oproti ostatním disponuje výraznější, ostřejší kyselinkou. Méně výrazná, avšak velmi příjemná vína dává také hojně sázený Pinot blanc, resp. Pinot auxerrois. Alsaská mohou být suchá či s různým obsahem zbytkového cukru, podle zralosti hroznů a vůle vinaře. Z etikety to, bohužel, často nevyčteme. Některá alsaská, zvláště ta označená jako Vendanges tardives či Sélection des grains nobles, mohou být velmi sladká, jde o pozdnější sběry, často napadené ušlechtilou plísní a disponující dobrou koncentrací a dechberoucí aromatickou intezitou.

Kontaktujte nás:


+420 720 151 667

Navštivte nás:

Wine Society s.r.o
Korunní 21
120 00 Praha 2
Po – Pá
otevřeno dle akcí a předchozí domluvy