Bordeaux

Bordeaux

Bordeaux

 

Na jihozápadě Francie, kde se stékají řeky Garonna a Dordogne, aby se pospolu jako široká Gironde vlily do oceánu, nachází se legendární vinařská oblast. Oceánské klima révu chrání před mrazy, Golfský proud ji hřeje a vlhké podnebí svědčí ušlechtilé plísni hroznů, ze které těží vznešená, sladká bílá vína jako Sauternes či Barsac. Jsou to však vína červená, jejichž typickou vůni většina milovníku vína ze jména „Bordeaux“ ucítí.

Bordeaux je domovem nyní světových odrůd jako jsou MerlotCabernet francCabernet sauvignonSauvignon blanc či Sémillon. Pro základní orientaci je nejjednodušší si oblast rozdělit na levý a pravý břeh Gironde. Levý břeh je výspou mladší odrůdy Cabernet sauvignon, která časem nahradila drsný Malbec, pravý patří staré odrůdě Merlot a ještě staršímu Cabernetu franc. Typická Bordeaux jsou však směskami z více odrůd a právě správná odrůdová kompozice vín je důležitou součástí tamního vinařského umění.

Nejslavnější podoblastí levobřežní je Haut-Médoc, pod nějž spadají další podoblasti jako Pauillac, se svými monumentálními, velkými víny, Margaux, s víny jemnějšími, elegantními a také např. Saint-Julien. Většina těchto vín voní po černém rybízu, má velmi pěknou stavbu a žádá si nějaký čas na láhvi, aby našla svou nejlepší rovnováhu – aby se zaoblily třísloviny, které jsou zamlada svíravé, a integrovaly se všechny aromatické složky, včetně not vanilkových, karamelových či kávových, získaných z nových dubových sudů, v Bordeaux hojně užívaných.

Na jihovýchod, nedaleko města Bordeaux, se nachází podoblasti Pessac-Léognan a Graves, které dávají vína o něco drsnějšího charakteru. Pěstování révy má právě zde nejstarší tradici z celého Bordeaux. V těchto místech najdeme také Sauternes a další podoblasti vyhlášené víny bílými.

Na pravém břehu, u města Libourne, najdeme Saint-ÉmilionPomerol, a Fronsac. Půdy jsou zde vápenitější a zároveň těžší, a místní vína, postavená na Merlotu, mívají jemnější projev, sametové třísloviny a většinou nevyžadují tak dlouhé ležení na láhvi.

V Bordeaux platí, že největší vína nesou jména svých vesnic, ostatní nesou jen generické označení „Bordeaux“, „Côtes-de-Bordeaux“, „Entre-Deux-Mers“ apod. Jednotlivá vinařství se v Bordeaux nazývají „château“ a místní vína získávají svou slávu především právě pod značkami jednotlivých château a jejich složení se v průběhu času může měnit. Jednotlivé vinice svá jména na etikety nenesou – tak tomu je v jiné věhlasné francouzské vinařské oblasti, Burgundsku, kde by zárukou kvality vína měla být především sama kvalita vinice.

Jistá klasifikace však v Bordeaux také existuje – nejlepší vína smí nést označení „Grand cru“, ta opravdu výjimečná pak „Premier grand cru classé“. „Premier" či "1er (Grand) cru“ na etiketě znamená nejvyšší stupeň v hierarchii, následuje „2eme (Grand) Cru" atd. Ve vztahu k burgundské klasifikaci to může být matoucí -  „Grand cru“ je tam nejvyšší stupeň a „Premier" či "1er cru“ je v rámci výjimečných vín o stupeň níže.

Vinařská historie Bordeaux je však mnohem starší než jeho klasifikace a systém château, pečující o svá vína často od keře až po láhev. Gironde je starou výspou překupníků a obchodníků s vínem, přístavní města Bordeaux a Libourne k tomu byla předurčena. Zajímavé je, že se zde nejprve vydávala na moře kdysi slavnější vína z oblasti Cahors, dopravená po řece Garonně. Až v 17. století v Bordeaux náhodným křížením vznikla odrůda Cabernet sauvignon a oblast přišla na mimořádnost svých podmínek a mimořádnost svých vlastních vín. Jejich styl se však velmi proměnil i v historii nedávné – začalo se velmi dbát na opravdu dobrou zralost hroznů (Cabernet i Merlot ji vyžadují) a vína se začala ve velkém školit v nových dubových sudech. Dnes patří nejlepší château z obou břehů, společně s některými burgundskými, k nejceněnějším vínům na světě.

Kontaktujte nás:


+420 720 151 667

Navštivte nás:

Wine Society s.r.o
Korunní 21
120 00 Praha 2
Po – Pá
otevřeno dle akcí a předchozí domluvy