Chardonnay

Chardonnay

Chardonnay

 

Chardonnay je stará bílá odrůda, velmi známá a rozšířená dcera Pinotu noir. Její vína mívají příjemnou vůni, která nám může přípomínat hrušky, jablka, citrusy a některé květy, zvláště v burgundské domovině pak také lískové ořechy či čerstvé máslo a smetanu. Časté jsou i lehce kouřové noty. Chardonnay bývá příjemně plné a hladké v ústech, na starém kontinentu mívá zároveň poměrně vlídnou, svěží kyselinku, která zaoblenost vyvažuje a nenechá víno ztěžknout.

Často se Chardonnay nechává dlouho zrát v dubových sudech, s výjimkou základních Chablis, kde bývá zdůrazňována spíše odrůdová svěžest. Ze svěžesti odrůdy čerpají i mnohá pravá šampaňská. Chardonnay je jednou ze základních odrůd pro Champagne. Velmi záleží na tom, kde se Chardonnay pěstuje, jak s ním vinař nakládá a zda se školí v dubových sudech (jak tomu tradičně bývá v Burgundské pravlasti). Chardonnay může být mdlé a nepříjemně kyselé při příliš brzké sklizni či příliš vysokých výnosech nebo naopak těžké, tučné a přesto prázdné, nepříjemně dřevěné při nezvládnutém barikování.

Pokud bychom chtěli Chardonnay porovnat s jinou slavnou a starou bílou odrůdou - Rieslingem, tak lze říci, že Chardonnay má jemnější kyselinu, je hladčí a plynulejší, zatímco Riesling je pikantnější, ostřejší a aromatičtější. Zvláště burgundská Chardonnay jsou však také vhodná k archivaci. Rozvíjejí se nové parfémy - kouřové aroma, med a karamel, či vůně po lanýžích.

V Burgundsku je Chardonnay (podobně jako jeho modrý protějšek Pinot noir) známé rozdílnými projevy v závislosti na malých rozdílech v půdě a klimatu - a právě to dalo vzniknout tamější klasifikaci vinic, kde ty nejlepší vinice, často hned v sousedství těch „obyčejných“, nesou označení Premier a Grand Cru. Chardonnay je vůbec velmi tvárné a převléká se podle země, slunce, i vinařské péče. Slavné Premier a Grand Cru burgundského Côte de Beaune posadily Chardonnay na vápenec a přivrátily k jihovýchodu. Dlouhodobě nejceněnější vinicí Chardonnay je Grand Cru Montrachet u vesnice Puligny-Montrachet. Její vína jsou vyhlášená elegancí, precizností, finesou a nestárnoucí svěžestí. Jiná slavná burgundská Grand Cru vinice, Corton-Charlemagne, je exponována jižněji a Chardonnay tu většinou ukazuje svůj slunnější charakter, se zlatější barvou, více kořenitými a zralejšími tóny (i do exotického ovoce). Chardonnay je výsostnou bílou odrůdou i v oblastech jižního Burgundska, kde je jeho nejvyhlášenějším útočistěm vesnice Pouilly-Fuissé. Na severozápad odtud se nachází izolovaná oblast Chablis, vyhlášená zase velmi svěžími, ostrými Chardonnay, s vůní po zelených jablkách a citrusech.  Chablis nachází velmi dobrá uplatnění v gastronomii, především co se skloubení s rybami a mořskými plody týče. Naopak na východ najdeme oblast Jura, kde má Chardonnay na jiném druhu vápence také velmi dlouhou tradici a drsnější, osobitý projev.  V jurském Chardonnay můžeme ucítit ořechy, zralejší jablka a v chuti mírnou, příjemnou slanost. Chardonnay se hojně pěstuje i v novém světě, kde často dává velmi příjemná, líbivá vína, s důrazem na zaoblenost a ovocitost, která může připomínat spíše mango nebo ananas. V Champagne se Chardonnay pěstuje pro samostatná cuvée či ve vyšších výnosech do směsek a dodává jim dobrou svěžest. Používá se však hojně i do šumivých vín mimo Champagne, ve Francii do tzv. Crémantů.

Není s podivem, že je Chardonnay tolik rozšířené - nejen, že je přizpůsobivé - ale především je schopno dávat velmi harmonická, plná, sametová a svěží vína.

Kontaktujte nás:


+420 720 151 667

Navštivte nás:

Wine Society s.r.o
Korunní 21
120 00 Praha 2
Po – Pá
otevřeno dle akcí a předchozí domluvy