Dekantace vína

Dekantace vína

Dekantace vína

Dekantace (přelití do karafy) projev vína značně ovlivňuje a vlastnictví krásné karafy tak pro dekantaci není nutně záminkou dost dobrou. Vína se nejčastěji dekantují ve dvou velmi rozdílných případech - tím prvním je potřeba zbavit uleželé víno usazenin, tím druhým potřeba rozvířit, provzdušnit sevřené, reduktivní víno.

Pokud dekantujeme archivní víno, činíme tak uctivě, pozvolna a opatrně, nejlépě až těsně před ochutnávkou. Přehnaný kontakt se vzduchem může vínu, které se již dosti nadýchalo na lahvi, neprospět. Lahev nejlépe přeneseme ze sklepa v horizontální poloze, pak opatrně přeléváme víno do karafy, dokud je čiré.

Druhý případ je případ běžnější - reduktivní víno, nejčastěji mladší, je sevřené, nechtěně perlivé, ne-expresivní, někdy až zatuchlé, a potřebuje řádně provětrat a probudit své vůně - v tom případě není třeba s dekantací váhat, není třeba se pak bát víno v karafě rozvlnit a klidně ještě počkat s degustací, dokud se pořádně nenadechne. Dekantací zpravidla neuškodíme mladým, výrazněji ovocným vínům - provzdušnění otevře jejich parfém a zároveň celkově uhladí jejich projev. 

Některé odrůdy si o dekantaci a nadechnutí se často říkají, např. Cabernety (z Bordeaux) či Syrah, u jiných, křehčích, je třeba dávat pozor, např. u archivního Pinotu noir. K dekantaci se hodí i mnohá bílá vína, nepříjemností může být jejich rychlé teplání.

Kontaktujte nás:


+420 720 151 667

Navštivte nás:

Wine Society s.r.o
Korunní 21
120 00 Praha 2
Po – Pá
otevřeno dle akcí a předchozí domluvy