Francie

Francie

Francie

 

Francie zaujímá v rámci světového vinaření výjimečné postavení. Pokud pomineme Vatikán, tak ve statiskách Francie zůstává zemí s nejvyšší spotřebou vína na osobu a společně s Itálií také zemí s největší produkcí. Dobré vinařské oblasti jsou rozseté po celé zemi a jejich vína jsou velmi různorodá.

Z dnešní Francie pochází naprostá většina světově oblíbených odrůd - zmiňme Cabernet sauvignon, Merlot, Pinot noir, Chardonnay či Syrah. Dlouhodobě nejceněnější z francouzských jsou vína ze západnějšího, oceánského Bordeaux a vína z východního, kontientálního Burgundska (Bourgogne). Krásná vína vznikají také na řece Loiře, či na jihu země v Languedocu a na řece Rhóně.

Francie je dlouhodobě vyhlášená kvalitou svých vín, existuje zde mnoho přísných pravidel pro každé víno kategorie AOC (Appellation d'origine controlée), tedy víno, které se smí chlubit svým původem na etiketě. Garancí jisté kvality a typicity je u francouzských vín tedy už sám název oblasti či vesnice původu. Tímto systémem se časem inspirovaly i jiné země, podobně jako mnoha vinařskými technikami (zmiňme např. barikování – školení mladých vín v soudcích z ušlechtilého dřeva francouzských dubů). Kultura vinaření i konzumace a oceňování dobrého vína má právě na francouzském území tradici nejplynulejší, nejdelší a nejbohatší.

Kontaktujte nás:


+420 720 151 667

Navštivte nás:

Wine Society s.r.o
Korunní 21
120 00 Praha 2
Po – Pá
otevřeno dle akcí a předchozí domluvy