Párování jídla a vína

Párování jídla a vína

Párování jídla a vína

 

Najít pokrm, kterému dokonale sluší společnost vybraného vína a naopak, to jest tradiční a zajímavá úloha všech milovníků i tvůrců vína. Fantazii ani vkusu se meze nekladou a to, co se počítá především, je radost z gastronomického zážitku. Existuje však několik obecných zásad, které nás většinou navedou k dobrému párování. Uvádíme tyto zásady, podobně jako tipy na konkrétní jídla u jednotlivých vín, aniž bychom chtěli odrazovat od svobodného pilování vkusu a experimentování.

Jedním z klasických a velmi dobře aplikovatelných pravidel je párování vín s jídly podobného charakteru. Předchází se tak „přetlučení“ vína jídlem nebo naopak. V praxi to znamená, že k těžšímu jídlu zvolíme těžší, plné víno (červené s důraznou tříslovinou doplní hovězí, např. Cabernet sauvignon z Bordeaux), k aromaticky jemnému, delikátnímu jídlu zvolíme podobné víno (Chardonnay k plodům moře), k sladčímu sladší (k dezertům se hodívají např. alsaské pozdní sběry), ke kořeněnému kořeněnější (k asijské kuchyni např. aromatický Gewurztraminer), kyselejší jídlo si zase žádá víno s výraznější kyselinkou (k pokrmům z rajčat zvolíme např. Chianti, k salátu s octovou zálivkou zase bílé s velmi výraznou, průbojnou kyselinkou).

Kyselinka dobrých vín si také rozumí s mastnějšími pokrmy, které odlehčí a pozvedne. Svěží bílá i lehčí červená se často párují s paštikami, uzeninami či sýry. Vytříbené, plné mastné pokrmy jako jsou foie gras či zralé, tučné modré sýry nejlépe doprovodí víno nejen dobré kyselinky, ale také ušlechtilé sladkosti a aromatické košatosti (Sauternes či Coteaux du Layon).

Tříslovinám svědčí maso, tedy proteiny. Tělnatá červená dobře doprovází tmavší masa. Jinak tvrdší projev vína maso změkčuje, víno zase masu dodává jistou pikantnost. Méně si třísloviny rozumí se solí, u výrazně slaných jídel může víno hořknout. Lehčí červená, jako Beaujolais (a jiná Gamay) či základní Valpolicella doplní spíše světlé maso, typicky drůbež. Záleží také na způsobu přípravy, jemnému masu (např. vařenému) stačí lehčí víno, masa grilovaná potřebují víno plnější, průraznější.

Kontaktujte nás:


+420 720 151 667

Navštivte nás:

Wine Society s.r.o
Korunní 21
120 00 Praha 2
Po – Pá
otevřeno dle akcí a předchozí domluvy