Pinot noir

Pinot noir

Pinot noir

 

Pinot noir (česky příp. Rulandské modré, německy Spätburgunder) je starobylá, ušlechtilá odrůda. Její vína jsou typická sametovými tříslovinami, světlejší barvou (s příp. odlesky do cihlova) a dobrou svěžestí. Zvláště ve své burgundské pravlasti voní modré pinoty výrazně po třešních a višních, zaznít mohou i kořenité a bylinné noty (lékořice, máta). Při zrání se pak stávají zemitějšími a voní např. po lanýžích a listí.

Některé pinoty si rozvinou i lehké květové aroma, a dokonale skloubí svůj intenzívní projev s typickou, povznášející vzdušností. Tak tomu bývá také u Pinotů z nejceněnější vinice na zemi - z Romanée-Conti v burgundské vsi Vosne-Romanée. Modré pinoty z německých či českých oblastí bývají tenčí, ale také elegantní.

Krásný pinot je harmonický a vyrovnaný, plný a přece svěží, s dlouhým dozníváním, nezdařené pinoty mohou naopak působit příliš lehce a mdle. Pinot noir se kromě šampaňského používá do směsí s jinými odrůdami vzácně, samostatný odráží velmi věrně ročník, půdu (tradičně je pěstován na vápencových podložích), podnebí i vinařův um. Pinot noir je velmi křehká odrůda a odrůda všeobecně náročná na pěstování i tvorbu vína. Všeobecně také platí, že čím méně svých malých a kompaktních hroznů keře modrého pinotu mají, tím větší sílu a koncentraci bude mít výsledné víno.

Nejkomplexnější a nejvyhlášenější modré pinoty vznikají v burgundské podoblasti Côte d’Or, dále rozdělené na Côte de Beaune a Côte de Nuits. Zdejší slavné pinotové vesnice nesou jména jako Vosne-Romanée, Nuits-Saint-Georges, Gevrey-Chambertin nebo Pommard a vína z jejich nejlepších vinic patří dlouhodobě k nejceněnějším a nejžádanějším na světě vůbec. Již zmíněná Grand Cru Romanée-Conti, je vzorem elegance, monumentální je Grand Cru Chambertin, příznačně oblíbené víno Napoleona Bonaparte. Nejlepší burgundská se školí okolo dvou let v dubových sudech o objemu 228 litrů, v mládí se projevují typicky ovocitě, především do třešní a višní (maliny a jahody bývají u burgundských znakem nižší zralosti hroznů), ale např. pro Gevrey-Chambertin je už i v mládí typická kořenitost a „masovost“, pro Vosne-Romanée zas květovost či bylinné tóny. Burgundské pinoty dozrávají do lanýžových, podzimně lesních a zemitých vůní. Především vína z nejlepších poloh (vinice označené Premier a Grand Cru) mají v dobrých ročnících obrovský potenciál zrání.

Pinot Noir je po staletí odrůdou hojně pěstovanou i mimo svou domovinu, napříč starým kontinentem, především pak v severnějších oblastech. Svého času byla tato odrůda hojně pěstována i v Praze a na Mělnicku, kam ji přímo z Gevrey-Chambertin dovezl Karel IV. Pinot Noir je jako Spätburgunder velmi rozšířen i v dnešním Německu, kde dává vína s typicky lehčím tělem, světlejší barvou, výraznější kyselinkou a jinou aromatikou než v Burgundsku - mladé víno vonívá kořenitěji (kmín) a jeho ovocitost bývá spíše např. do pomeranče. Krásné německé pinoty vznikají v Bádensku, ty bývají burgundskému nejblíže, zatímco tenčí, ale při dobré práci vinařově velmi elegantní a příjemný projev mohou mít i modré pinoty z chladnějších Frank. Pinot noir bez macerace (tedy bez delšího kontaktu moštu se slupkami, z nichž se uvolňuje barva a třísloviny) je často součástí šampaňských a leckde se z něj vyrábí i bílé víno (tzv. blanc de noir). Modré pinoty se hojně pěstují i v novém světě, vyhlášené jsou pinoty novozélandské. Pinoty z Kalifornie často tíží přebytek slunce a vinaři se uchylují k předčasným sklizním a acidifikaci vína.

Pinot noir je zrcadlem vinaře, je zrcadlem ročníku, ale především je právě zrcadlem místa. Rád a vždy se převléká. Nelze jej polapit, nelze spoutat, nelze duplikovat nebo industrializovat - pokud bude krásný, tak vždy bude originálem, vždy unikátem. Pokud je jednou hudbou, tak je velkým souzvukem, jeho parfém i jeho tělo jsou ukázkou velké elegance a osobitosti, kterou lze ve vínu nalézt.

Kontaktujte nás:


+420 720 151 667

Navštivte nás:

Wine Society s.r.o
Korunní 21
120 00 Praha 2
Po – Pá
otevřeno dle akcí a předchozí domluvy