Výroba růžových vín

Výroba růžových vín

Výroba růžových vín

 

Kvalitní růžová vína, s výjimkou některých šumivých, nevznikají smícháním vína bílého a červeného. Připravují se z hroznů modrých odrůd, od červených vín se však liší výrazně kratším trváním macerace slupek - extrahuje se méně barviva a méně tříslovin. Výsledné víno tak má dobrou svěžest a méně svíravosti v ústech.

Růžová vína buď prochází lisováním nebo ne, záleží na zvoleném ze dvou možných postupů. Rosé saignée (doslova růžové z krvácení) je zároveň metodou k dosažení lepší koncentrace vína červeného - tkví v odejmutí části moštu určeného k výrobě červeného (ještě před úplnou extrakcí barvy a tříslovin) a jeho následném odděleném kvašení stranou, mimo slupky a semena. Červené má pak lepší koncetrací, je hutnější, zatímco svěží, ovocná charakteristika zůstala zachována v růžovém. Takto tradičně vznikala např. Bordeaux rosé.

Většina kvalitních růžových, např. Tavel, však nevzniká společně s červenými víny - jejich výroba tkví jen v krátkém pobytu na slupkách, lisování a následném dokvašení, po vzoru vína bílého.

U růžových vín většinou nepočítáme s dlouhou archivací, i tak však musí být sířena (SO2), aby si uchovala svou svěží ovocnou vůni.

Kontaktujte nás:


+420 720 151 667

Navštivte nás:

Wine Society s.r.o
Korunní 21
120 00 Praha 2
Po – Pá
otevřeno dle akcí a předchozí domluvy