Volba sklenice

Volba sklenice

Volba sklenice

Volba sklenice je rozhodnutím důležitým. Víno se chová v různém skle jinak - kupříkladu, nalijeme-li plné červené s vysokým obsahem alkoholu do široké sklenky na burgundské, hrozí, že neucítíme než alkohol. Nalijeme-li do takto široké sklenky svěží bílé, jeho precizní, ryzí vůně, kterou mělo v menší  sklence s užším hrdlem, se rázem rozplyne.

Je zajímavé zkoušet ochutnávat stejné víno z různých sklenic a všímat si rozdílů.

Správná volba sklenice nám umožňuje si dané víno užít co nejlépe - objevovat jej z té sklenky, ve které je mu dobře, ze které se nestydí pevně a hlasitě zaznít.

Sklenky by měli být nejen správného tvaru, ale také samozřejmě čisté, především pachově neutrální. Snad nejlepší je umýt je ručně (pomocí prstů) horkou vodou, ideálně bez saponátu. Vhodné je se vyvarovat různých voňavých sousedů, např. tedy sklenky neuskladníme vedle vonných svíček apod. Pro vyleštění sklenek je nejlépe mít vyhrazenou speciální utěrku.

 

 

Tvar a plnění sklenice

 

Jaký by měla mít čistá sklenka tvar? Záleží na vínu a osobních preferencích. Dělení na sklenice pro bílé a červené víno považujeme za nevhodné. Obecná rada zní - menší sklenky sedí šumivým vínům a vínům mladým a svěžím, do širokých tzv. balónů si sedne komplexnější a důstojně uleželé víno, které tak dostane prostor rozvinout svůj mnoho-vrstvý parfém. Širší hrdlo však znamená rychlejší teplání, bohatější provzdušnění a více výparů alkoholu, na jehož úkor se může aroma vín brzy unavit, ztratit preciznost a koncentraci. K velkým jižním vínům, která mají vyšší obsah alkoholu, tedy můžeme zvolit sklenku s poměrně velikou baňkou, avšak raději s užším hrdlem.

Dobrou sklenkou pro většinu mladých vín a univerzální volbou vůbec je menší sklenka s tvarem do tulipánu a se spíše užším hrdlem.

Úplně úzká sklenka, bez baňky, tzv. flétna, sedí šampaňskému, které si v ní déle zachová perlivost a není třeba ho vlnit a provzdušňovat. Zralé, ročníkové Champagne si zaslouží hrdlo o něco širší, pro své širší aroma.

Šumivými víny lze plnit sklenky až po okraj, u ostatních je lepší nechat alespoň ze 1/2 výšky volný prostor, mimo jiné pro možnost víno provlnit a provzdušnit.

 

 

K trendům a historii

 

U sklenek také záleží na tloušťce skla, i to je otázkou volby ochutnávajícího. Ceněné dnes jsou lehounké sklenky ze skla tenkého. Nemusí být ani na nožce, stále oblíbenější jsou sklenky připomínající sklo na whiskey, avšak právě z tenčího skla. Tradiční burgundská sklenka připomíná sklenku na brandy a Riesling se kdysi pil z velmi širokých pohárů. Zvyky a preference se mění a to, o co koneckonců jde nadevše, je to, aby se ochutnávajícímu víno dobře pozorovalo, dobře obdivovalo, a aby mohl zpevnit a ocenit jeho parfém.

Kontaktujte nás:


+420 720 151 667

Navštivte nás:

Wine Society s.r.o
Korunní 21
120 00 Praha 2
Po – Pá
otevřeno dle akcí a předchozí domluvy