KDO JSME

wine society

EST. 2015


Wine Society v srdci pražských Vinohrad je vaším zdrojem mimořádně krásných, charakterních, pečlivě vybraných vín a je zároveň prostorem pro jejich objevování, poznávání a sdílení.

Jsme cestou k radosti z vína! Vyberete si u nás víno, vybavíme vám podle Vašich preferencí vinotéku, budeme vás pravidelně zásobit víny, stanete-li členy našeho klubu. Nabízíme veřejné i soukromé degustace v našich prostorech. Jejich interiér byl navržen s důrazem na styl a kvalitu vybavení - tak, aby byl dostatečně reprezentativní pro jakoukoliv příležitost. Disponujeme špičkovými technologiemi nejen pro servis a uchovávání vín, ale i pro případnou prezentaci vaší společnosti. Najdete u nás také výborně vybavenou knihovnu, včetně učebnice vůní Le nez du Vin.


Výběr vín

Vybraná vína dovážíme jak z věhlasných klasických vinařství, tak ze skrytých pokladnic starého vinařského kontinentu. Mnohá dovážíme exkluzivně, jako jediní v ČR. Naše nabídka je podobně rozmanitá jako sama paleta evropských odrůd a oblastí. Známe naše vinaře i jejich vína. Vyhledáváme i producenty vinařící ekologicky šetrně, s důrazem na autentický projev terroiru, ale současně v nejvyšší a nejčistší kvalitě. Preferujeme vína s osobitým charakterem, neboť jsme přesvědčeni, že dobré víno není jen nápoj k spotřebě, ale také neopakovatelná událost, kulturní setkání smyslů s časem a se zemí, s ročníkem a místem původu. Rádi s Vámi, o každém víně promluvíme, doporučíme, jak jej skladovat i jak si jej nejlépe užít.


Lidé Wine Society

Martin Filipec

Founder & partner


Než pro své zalíbení ve víně založil Wine Society, tak své vinné obzory rozšířil na Sommelier academy a International WSET. Nikdy neodmítne velká vína z Bordeaux a Toskánska.

Jiří Viceník

Managing partner


Jeho cesta k poznávání a oceňování vytříbených vín vedla přes Wine Society do Wine Society. Vína oceňuje, mimo jiných, osobitá šampaňská a plná tichá bílá, např. od Rhóny.

Jakub P. Honců

Wine specialist


Několik let se spolupodílel na vznikání vína ve vynikajícím burgundském biodynamickém vinařství. Krom jiného potom vedl vlastní vinný bar. Oceňuje nezaměnitelná terroirová vína, která zní a zní a jen tak neodezní. Nejčastěji jde o Pinot noir nebo Riesling.

Tomáš Jelínek

F & B manager

+420 720 151 667


Má již dlouholeté zkušenosti jako barman i event manager a vždy vyhledával vybrané nápoje. Nyní se rozhodl věnovat vínu, nápoji nejušlechtilejšímu...